تعمیرات مانیتور

ارسال شده توسط

تعمیرات مانیتور

مانیتور یا صفحه نمایش همانطور که از نام آن مشخص است وسیله ای برای نمایش اطلاعات می باشد و بنابراین متداولترین دستگاه خروجی است و چندین نوع دارد. مانیتورها نیز می توانند رنگی یا تک رنگ باشند. یک مانیتور معمولا شامل پنل نمایشگر، مدارها، پوشش و منبع تغذیه می باشد. پنل در مانیتورها معمولا از جنس کریستال مایع می باشد.

مانیتورها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

۱- مانیتور های لامپ تصویری یا CRT
۲- مانیتور های LCD
۳- مانیتور های LED

 از مانیتور ها هم در کامپیوترها و هم در تلویزیون ها مورد استفاده قرار می گیرد که در کامپیوترها برای نمایش پردازش داده ها و در تلویزیون برای دیدن و سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرد که امروزه مانیتورها یکی شده و قابلیت هر دو را دارا می باشد. انتخاب یک مانیتور به عوامل متفاوتی نظیر مشخصات فنی و نوع کاربرد آن، بستگی دارد. یکی از مهمترین گزینه ها برای انتخاب مانیتورها کیفیت صفحه نمایش است. کیفیت تصاویر، در درجه اول به طراحی قطعات الکترونیک و در درجه دوم به اندازه و تراکم نقاط، که اصطلاحا به آن تفکیک‌پذیری صفحه نمایش یا Resolution گفته می‌شود، بستگی دارد.

مانیتور دارای پنل حساسی می باشد که در صورت وارد آمدن ضربه ای که در آن سبب شکستگی شود  یا حتی موجب بهم ریختگی رنگ ها ، پیدا شدن خطوط عمودی یا افقی در آن شود کارایی خود را از دست داده و باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.

از دیگر مشکلات یا خرابی های شایع در مورد مانیتور ها خرابی در مین برد و برد پاور می باشد که اگر مانیتور دچار خاموشی شود معمولا ایراد از برد پاور یا همان مدار تغذیه است. ولی در صورتی که مانیتور ورودی تصویر نگیرد می تواند این خرابی مربوط به سوکت ورودی VGA و یا DVA باشد و یا بایاس مانیتور (بایاس یک آی سی در مین برد مانیتور است) پاک شده است که در این حالت باید بایاس پروگرام شود. خرابی دیگری که برای مین برد پیش می آید به یکباره خاموش شدن مانیتور و یا قاطی کردن تنظیمات آن مربوط می شود. از آنجایی که خود مین برد مانیتور از قطعات مختلفی ساخته شده است عیب یابی آن باید دقیق انجام شود تا بتوان مشکل را عیب یابی کرده و برطرف کرد که در این حالت بعد از برطرف کردن مشکل می توانیم از ان استفاده کنیم.

این مرکز یکی از قویترین مراکز تعمیرات مانیتور می باشد که با دارا بودن تجهیزات کامل در زمینه تعمیرات مانیتور سعی بر این دارد که در کمترین زمان ممکن کار تعمیرات را انجام دهد. لازم به ذکر است که جهت اطمینان از کارکرد بدون نقص مانیتور بعد از تعمیرات به مدت حداقل ۲۴ ساعت دستگاه تست خواهد شد. می توانید جهت تعمیرات مانیتور خود با این مرکز تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس:۰۲۱۸۸۹۵۸۳۷۵

آدرس » میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه ی عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم.