آموزش تعمیرات کامپیوتر های شخصی

آموزش تعمیرات کامپیوترهای شخصی

آموزش تعمیرات کامپیوترهای شخصی

وجود الزامی و انکار ناپذیر کامپیوتر ها در زندگی امروز ما یک موضوع بسیار مهم است زیرا ما همه کارهای خود را با استفاده از کامپیوتر ها انجام میدهیم و این وسیله قدرتمند باعث شده که بسیار بهتر و دقیق تر ا هر زمانی کار خد را پیش ببریم. از زمان های قدیم که صنعت الکترونیک وارد زندگی بشر بود انسان همواه به دنبال ساخت ماشینی بود که بتواند با استفاده از آن محاسبات پیچیده و طاقت فرسا را هرچه سریع تر و دقیق تر انجام دهد. آزمایشان و تحقیقات صورت گرفته منجر به تولید اولین کامیپیوترها شد.

کامپیوترها خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و هر کدام از دسته بندی ها دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام از مدل ها نیز دارای قدرت های پردازشی مختلفی می باشند.این تفاوت ها در سخت افزار و هم در نرم افزار کامپیوتر ها می باشند که افرادی که در بخش های فنی مانند پشتیبانی و یا تعمیرات مشغول به کار هستند باید به همه این مسائل کاملا واقف باشند تا بتوانند خدمات مورد نیاز را به درستی ارائه دهند.ما در این جا می خواهیم در باره ی کامپیوترهای شخصی صحبت کنیم. این کامپیوتر ها که به عنوان PC شناخته می شوند که مخفف عبارت Personal Computer است.این کامپیوترها همان طور که از نامشان پیداست برای کاربران خانگی و شخص طراحی و تولید شده است که روزانه شاهد مدل های جدید تری از آن ها هستیم.

کامپیوتر های شخصی ارزانتر و از نظر حجمی هم کوچکتر هستند و کاربران می توانند به راحتی بنابر نیاز خود مدلی از آن را تهیه کرده و استفاده نمایند.از آن جایی که این کامپیوتر ها بسیار پر استفاده هستند میزان نیاز به خدمات و پشتیبانی فنی به ان نیز مورد نیاز است.به همین دلیل خدمات کامپیوتر و تعمیرات ان ها یکی از مشاغل خوب و پر درآمد است. تعمیرات کامپیوتر های شخصی نیازمند دانش و مهارت زیاد در زمینه های نرم افزار و سخت افزاری می باشد که فرد تعمیر کار باید به تمام این مسائل نه تنها آشنا باشد باید تسلط کامل هم داشته باشد. مشکلاتی که برای کامپیوتر های شخصی پیش می آید گاه به راحنی قابل عیب یابی و برطرف سازی بوده و گاهی هم پیدا کردن منشاء ایراد کاری دشوار می شود ، البته ابزارهای مختلفی برای عیب یابی دقیق تر ادوات داخلی کامپیوتر شخصی وجود دارد که کار  پیدا کردن عیب ها و ایرادات را آسانتر می کند ولی بدون مهارت حتی با استفاده از این ابزارها هم نمی توان یک عیب یابی درست و دقیق انجام داد. یک کامپیوتر شخصی از قطعاتی چون مادربرد – cpu – کارت گرافیک – رم – هارد دیسک  ساخته شده است که این قطعات در یک محیط به یکدیگر متصل بوده و به صورت یک پارچه باهم مشغول به کار هستند. وجود مشکل در هر کدام از این قطعات باعث خرابی و از کار افتادن سیستم خواهد شد.زمانی که یک کامپیوتر خراب  می شود این تعمیرکار است که با تکیه بر دانش و مهارت خود کار عیب یابی و رفع عیب را انجام می دهد.

دوره های آموزشی تعمیرات کامپیوتر نیز یکی از دوره های محبوب بوده که افراد زیادی برای یادگیری ان اقدام می کنند و علاقه مندان زیادی دارد کار آموزان می توانند برای یادگیری  تعمیرات کامپیوتر های شخصی در این دوره ثبت نام کنند تا به یک حرفه ای در امر تعمیرات کامپیوتر های شخصی بدل شوند. در زیر به برخی از سرفصل های آموزش تعمیرات کامپیوترهای شخصی اشاره شده است.

  1. آشنایی با مادر برد – cpu – رم و ….. و تشریح کار بردهیا هر کدام از قطعات
  2. آموزش عیب یابی مادربرد و تریح مشکلات مربوط به مادر برد
  3. آموزش عیب یابی و تعمیرات پاور کامپیوتر
  4. آموزش عیب یابی و رفع عیوب مربوزط به چیپ مادربردها
  5. آموزش عیب یابی مدار pwm در مادر برد ها
  6. آموزش ولتاژ گیری و تست بخش مربوط به رم ها
  7. آموزش استفاده از دستگاه دیباگر برای عیب یابی مادربرد ها
  8. و……
  9. لازم به ذکر است که این دوره ها به صورت کاملا عملی ئر در کارگاه های  مجهز صورت می گیرد تا کار آموزان بتوانند به صورت عملی با عیب یابی و تعمیرات یک کامپیوتر شخصی آشنا شده و خود بتواند به راحتی به کار عیب یابی و تعمیرات مشغول شود.

جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس » تهران-میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر-کوچه صالحی-نبش کوچه درفش-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

مشخصات فردی
وضعیت تحصیلات
اطلاعات تماس
دوره آموزشی

[recaptcha theme:dark]