آموزش-الکترونیک

آموزش الکترونیک

آموزش الکترونیک

دنیای امروز ما بر پایه الکترونیک بنا شده است و دست آورد های الکترونیک و دستگاه های مربوط به آن در جای جای زندگی ما حضور دارد.دستگاه های الکترونیکی به ما اجازه داده اند تا زندگی راحتری را داشته باشیم و بتوانیم کارهای خود را هرچه سریع تروبا دقتی بالاتر انجام دهیم. خود همین دستگاهی که در دست شما قرار گرفته و با استفاده از این دستگاه این متن را می خوانید خود یکی از دست اوردهای پیشرفته الکترونیک است. دنیای امروز به حدی به الکترونیک وابسته است که می توان گفت که بدون ان دوام نخواهد اورد و همه چیز از کار خواهد افتاد.

افردی که سهی هرچند کوچک در الکترونیک دارند بسیار جلو تر خواهند بود و پند قدم از بقیه پیشی گرفته است زیرا می تواند در برخی از مسائل مربوط به الکترونیک از ساخت و طراحی گرفته تا تعمیرات سهیم باشد.الکترونیک خود دارای پایه و اصول ساده ای نیز هست و کسی که میخواهد در الکترونیک یک فرد متخصص باشد باید از همین پایه و اصول اولیه کار خود را شروع کند.اگر بخواهیم الکترونیک را در زبانی ساده و کوتاه تعریف و تصیف کنیم باید این گونه گفت :  الکترونیک علم رفتار الکترون ها در مواد مختلف است. هر کسی که فقط فیزیک دبیرستانی را خوانده باشد به راحتی متوجه جمله بالا خواهد شد.

دستگاه های الکترونیکی از قطعات کوچکتری ساخته شده است که به ان ها قطعات الکترونیکی گفته می شود که این قطعات در کنار هم به صورت یک پارچه یک سیستم را  به وجود اورده اند. قطعاتی مانند خازن ها – دیود ها ترانزیستورها – مقاومت ها  و….. قطعات پایه ای الکترونیک هستند که دانستن نحوه ی سازوکار ان ها و همچنین ماهیت ان ها بسیار مهم است زیرا بدون شناخت این قطعات شما عملا نمی توانید از الکترونیک استفاده نمایید و برای شما فقط یک اسک خواهد بود.همان طور که گفته شد یاد گیری الکترونیک کار سختی نبوده و فقط برای درک و پیشرفت در الکترونیک کافی است که اصول اولیه را فرا بگیرید تا بتوانید به کار کرد یک دستگاه الکترونیکی پی ببرید و حتی ان را تعمیر نمایید.

دوره های الکترونیک پایه یکی  از دوره های پایه برای شروه اموزش تعمیرات است که علاقه مندان می توانند به راحتی در این دوره شرکت کرده و الکترونیک مقدمانی که پیش  نیاز همه دوره ها است را به خوبی یاد بگیرند.دوره های آموزش  الکترونیک به صورت کاملا عملی برگزار می گردد تا کار آموزان به صورت واقعی با قطعات مواجه شده و بتوانند آن ها را عیب یابی کرده و قطعات خراب را تعویض نماید.

برخی از مهمترین سرفصل های دوره به این شرح است :

  1. آشنای با الکترونیک و دستاوردهای ان
  2. آشنایی با ابزارهای کارگاهی برای کار با بردهای الکترونیکی ( هویه – هیتر و …..)
  3. آشنایی با قطعات الکترونیکی مانند مقاومت ها – خازن ها – دیود ها – ترانزیستور ها و…..
  4. آموزش نحوه ی تشخیص خرابی و تعویض قطعات الکترونیکی
  5. آموزش مدارات DIP و SMD
  6. آموزش و آشنایی با انواع آی سی ها و کاربردهای ان ها
  7. آموزش تست قطعات الکترونیکی بر روی برد و بیرون از برد
  8. آشنایی با شماتیم و نمای فنی قطعات الکترونیکی
  9. و مباحث مربوطه ….

همان طور که گفته شده ایین دوره پیش نیاز تمامی دوره  ها می باشد که باید کار آموزان دوره ی الکترونیک را با موفقیت پشت  سر گذارد و بعد از وارد دوره ی آموزش مورد علاقه خود شود.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس » تهران-میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر-کوچه صالحی-نبش کوچه درفش-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱