آموزش تعمیرات پکیج

آموزش تعمیرات پکیج

آموزش تعمیرات پکیج

پکیج وسیله ای است که می توان از آن برای تأمین آب گرم مصارف خانگی و یا آب گرم مورد نیاز شوفاژ از آن استفاده کرد. کاری که موتور خانه ها انجام می دهند. اما می توان پکیج را جایگزین موتور خانه های بزرگ که فضای بسیاری را اشغال می کنند و از طرفی هزینه ای که صرف ایجاد گرمایش در آن می شود را کاهش داد. علاوه بر آن مصرف سوخت بسیاری دارند و نگهداری آن کار سختی است. از این رو استفاده از پکیج بسیار به صرفه بوده، زیرا در یک حجم کوچک و قابل حمل می توانید آب گرم مورد نیاز خود را داشته باشید و هزینه ها کاهش می یابد.همچنین بازده بالاتری دارند. هر خانه می تواند به طور مستقل یه دستگاه پکیج داشته باشد. استفاده آسان و به صرفه بودن آن و همچنین نداشتن مشکلات حفظ و نگهداری موتورخانه ها باعث شده است حتی در ارگانها و اداره ها از آن استفاده شود.

پکیج دیواری یکی از رایج ترین وسایل ایجاد گرما در رادیاتورهای شوفاژ در سراسر دنیا است. از جمله مزیت های آن می توان گفت: بازده احتراق نسبت به سیستم حرارت مرکزی بین دو تا سه برابر بیشتر است، یعنی برای تولید مقدار ثابت انرژی گرمایشی، مقدار مصرف گاز در سیستم حرارت مرکزی دو تا سه برابر بیشتر از پکیج گرمایشی است.وقتی از پکیج استفاده می کنیم از لوله کشی های بزرگ سیستم حرارت مرکزی شوفاژ از موتور خانه تا رادیاتور های شوفاژ واحدها خبری نیست و اتلاف انرژی حرارتی لوله های مربوطه درطول مسیر را نداریم.

محل نصب دستگاه پکیج دیواری معمولا بر روی دیوار داخل آشپزخانه و یا آبدارخانه است. پکیج دیواری علاوه بر گرم کردن محیط داخلی خانه یا مکان تجاری، توسط رادیاتور یا فن کوئل یا گرمایش از کف، آب گرم مصرفی را نیز بصورت فوری در اختیار قرار می دهد. همچنین می توان پکیج را با کولر گازی با استفاده از یک کویل آب گرم ترکیب کرد، که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، گرمایش مطبوع تر و ارزانتری را تامین می کند . از جمله موارد ایمنی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده می توان به استفاده از دودکش مخصوص دو جداره  (کواکسیال) برای پکیج دیواری نام برد، که علاوه برخارج کردن دود دستگاه به محیط خارج ، هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه نیز از محیط خارج تامین گردد. حتی در مدل های فن دار پکیج‌ شوفاژ دیواری در صورت قطع برق و از کار افتادن فن، گاز نیز قطع شده و ایمنی لازم را به وجود خواهد آورد.

این پکیج ها انواع مختلفی دارند که برای شرایط خاصی طراحی شده است. مدل مناسب با توجه به نیاز مشتری، شرایط ساختمان، مصالح به کار رفته شده و منطقه آب و هوایی مشخص می‌شود. برای مثال پکیج های مخزنی جهت نصب در مناطقی که رسوبات آب زیاد است و یا از دستگاه های هوایی استفاده شده است پیشنهاد می شود.

بر طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ، نصب پکیج در آپارتمان های کمتر از ۶۰ متر مربع در صورتی امکان پذیر است که هوای مورد نیاز احتراق از فضای خارج محیط مسکونی تامین شود. بهترین گزینه استفاده از پکیج فن دار با دودکش دوجداره است.

اجزای تشکیل دهنده ی پکیچ شوفاژ دیواری :

شیر کنترل گاز، مشعل، کلاهک تعدیل پمپ مدار گرم کنند، مبدل های حرارتی، مخزن کویل دار، منبع انبساط بسته، شیر اطمینان، شیر هواگیری خودکار ، برد کنترل الکترونیک، شیر سه راهی موتوری، کلید ایمنی حرارتی، سنسور فشار، پتانسیومتر و اکوستات، است .

با توجه به شرایط فعلی دنیای امروز که منابع انرژی محدود بوده  و سبک زندگی جدیدی که در بین مردم رواج پیدا کرده به علت کوچک بودن منازل و برای کاهش هزینه ها و استفاده حداکثری از محیط استقبال زیادی از پکیج ها می شود و روزی خانه یا مرکزی را نخواهیم یافت تا از این وسیله با این ایمنی بالا استفاده نکند. در چنین شرایطی داشتن تبحر لازم در مورد آشنایی با ساختار این وسیله به منظور تعمیر و نصب آن می تواند به عنوان گزینه مناسبی در جهت داشتن حرفه ای جهت کسب درآمد باشد چرا که این وسیله ای است که روزانه از آن استفاده می شود و جز لوازم ضروری و جدا نشدنی از زندگی ماست.

در این مرکز (مجتمع ملی پایتخت) دروه های آموزش تخصصی نصب و راه اندازی و تعمیر انواع پکیج به صورت کاملا عملی زیر نظر متخصصین حرفه ای ارائه می شود. 

از جمله سر فصلهایی که در این دوره ها تدریس می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشنایی کلی با عملکرد  انواع پکیج
  • آشنایی با اجزا تشکیل دهنده پکیج 
  • آموزش نحوه عملکرد هر بخش به طور کامل و کاربردی
  • آشنایی و آموزش نحوه لوله کشی و سیم کشی های انواع پکیج
  • آموزش کامل نحوه نصب و راه اندازی
  • آموزش عیب یابی و رفع آن ها به صورت کامل

و بسیاری موارد دیگر که هر تعمیر کار و متخصص در زمینه تعمیر و نصب و راه اندازی پکیج باید بداند.

جهت کسب ازلاعات بیشتر و شرکت در این دوره ها با شماره های زیر تماس بگیرید

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱