آموزش تعمیرات سرور

آموزش تعمیرات سرور

آموزش تعمیرات سرور

سرور یا خدمات دهنده، مفهومی است در علوم رایانه که می‌تواند به موارد زیر اشاره کند:

 • رایانهٔ سِرور
 • سرور کاربردی
 • سرور وب
 • سرور پشتیبانی

سرور یک کامپیوتر همیشه روشن و در دسترس است، وقتی که این دسترس پذیر بودن فقط در محدوده یک شبکه داخلی باشد، آن را سرور تحت شبکه می نامیم. یعنی تمامی کامپیوتر هایی که در این شبکه هستند  تحت نظر آن می باشند و سرور نقش آنها را در شبکه تعیین می نماید، حالا اگر این مجموعه را بزرگتر کنیم ، و آن را متشکل از تمام کامپیوتر هایی که از طریق اینترنت به هم وصل شده اند در نظر بگیریم، با گروه بسیار بزرگی از کامپیوتر های همیشه روشن و همیشه در دسترس از طریق اینترنت روبرو هستیم که به آنها سرور های اینترنتی گفته می شود و وظیفه دارند تا اطلاعاتی که در هر زمان از شبانه روز، بر روی پهنای اینترنت جستجو می کنید را برای ملاحظه شما در اختیار قرار دهند. بنابراین به دو دسته بندی کلی دست می یابیم:

سرور ( server ) : کامیپوتری که سرویس می دهد.
کلاینت ( Client ) : کامپیوتری که سرویس می گیرد.

وقتی شما از خدمات وب استفاده می کنید به عنوان یک گیرنده سرویس هستید و خدماتی که کامپیوتری که از آن سوی شبکه به شما ارائه می دهد همان نقش سرویس دهنده یا سرور را به عهده دارد. مهمترین ویژگی یک سرویس دهنده پایداری آن است، لذا محل های ویژه ای در سراسر دنیا با نام دیتاسنتر یا همان مرکز داده که صدها و یا هزاران سرور را در رک ها ( rack )، کیج ها ( Cage ) و اتاق های مختلف جای می دهد برپا می شود که وظیفه اصلی آنها نگهداری سرورها است و تمرکز آن ها بر روی کیفیت شبکه و پشتیبانی قطعات و نرم افزارهای مورد نیاز است، و بصورت تخصصی شرایط را برای میزبانی وب و استفاده از سرورها به دور از مشکلات و مسائل متعدد پیرامون آن فراهم می کند. ساختمان دیتاسنتر از بخش های مختلفی مانند اتاق کنترل، اتاق سرور، ژانراتورها، تاسیسات خنک سازی، انبار سخت افزار، اتاق UPS و Battery backup ، اتاق نگه داری از وسایل اطفای حریق، اتاق مدیریت شبکه تشکیل می شود، هر چند که با توجه به نیازها، طراحی و امکانات و زیرساخت برای هر مرکز داده کاملا می تواند متفاوت باشد.

به بیان ساده سرور محلی برای نگهداری همه آن چیزی که به عنوان محتوا در مورد وب سایت شما مطرح می شود می باشد و در سرتاسر جهان میلیون ها سرور وظیفه نگه داری از محتوایی که هر روز در وب با آن آشنا می شوید در اختیار دارند. در آینده ای نه چندان دور تمامی نرم افزارهایی که شما فقط می توانستید از طریق کامپیوتر شخصی خود استفاده می کردید از طریق وب قابل دسترس خواهند بود و نیازی به خرید لایسنس های پر هزینه  و در دسر نصب آنها را ندارید.

با توجه به توضیح مختصری که داده شد حتمأ متوجه شده اید که سرور چقدر  مهم و حساس بوده و به تبع آن حفظ و نگهداری آن بسیار مهم است برای هر کسی که ارائه دهنده خدمات مربوط به آن هست. از این رو شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند در جست و جوی نیروهای متخصص و حرفه ای در امر حفظ و رسیدگی به اختلالاتی هست که ممکن است برای آن پیش بیاید زیرا این مراکر بسیار مهم بوده و خدمات بسیاری را ارائه می دهند. در چنین شرایطی کسانی که از نحوه رفع این اختلالات در اسرع وقت اطلاع داشته باشند و بتوانند امور مربوط به آن را چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری رفع کنند بسیار مورد توجه خواهند بود. چرا که این شرکت ها برای ارائه خدمات هرچه بهتر با هم رقابت دارند و مسلمأ حرفه ای رو به رشد است و آگاهی از روند کار آنها و همگام پیشرفت کردن با آنها برای شخصی که وارد این حرفه تعمیر و حفظ سرور می شود بسیار آینده روشنی خواهد داشت.

مجتمع ملی پایتخت یکی از قویترین مراکر آموزش تعمیرات سرور در ایران با داشتن کارشناسان متخصص در این زمینه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای به امر آموزش علاقمندان در این زمینه اهتمام دارد.

سرفصلهایی که در این دوره ها تدریس می شود:

 • اموزش عیب یابی سرور
 • اموزش عیب یابی مادربرد  سرور
 • آموزش تعمیرات مشکلات برق رسانی و منبع تغذیه سرور
 • آموزش نحوه ی عیب یابی و رفع اشکالات سخت افزاری  و نرم افزاری سرور
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات هارد سرور
 • آموزش رفع مشکلات  شبکه
 • آموزش رفع کندی سرور و عیب یابی دلیل کندی سرورهاوبسیاری مباحث که مورد نیاز و وابسته به این دوره می باشد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس : تهران-میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر-کوچه صالحی-نبش کوچه درفش-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱