تعمیرات کامپیوتر و مادربرد

تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوترهای شخصی

روزی که اولین دستگاه های پردازش و ذخیره اطلاعات در ابعادی بسیار بزرگ به نام کامپیوتر مورد استفاده قرار گرفتند کمتر کسی تصور می کرد این دستگاه های بزرگ روزی وارد خانه ها شود و مورد استفاده اشخاص به منظور انجام یک سری کارهای شخصی واقع شود. با روانه شدن اولین دستگاه های کامپیوتر  که به اصطلاح کامپیوترهای شخصی یا به اختصار (PC) می نامند به بازار کم کم پر کاربرد بودن آن و آسان شدن برخی از کارها بر همگان روشن شد و استفاده از این وسیله روبه فزونی نهاد.

وقتی استقبال از این دستگاه زیاد شد مسلمأ صاحبان در صدد بهبود برخی برنامه ها و حتی قطعات سخت افزاری آن برای بهتر شدن کار با آن آمدند. با این حال این وسیله مانند دستگاه های دیگر دست خوش بروز مشکلاتی به خاطر استفاده بیش از حد یا خارج از توان دستگاه، یا اشتباهات کاربر به دلیل عدم آگاهی کافی در مورد نحوه استفاده صحیح از این دستگاه و یا نوسانات برق و….می شود. مشکلات و یا خرابی هایی که برای رایانه شخصی به وجود می آید مربوط به بخشهای مختلفی می شود که اختلال در هر بخش در کارایی سیستم اثر گذار بوده و نتیجه مطلوب رو در پی نخواهد داشت و عیب یابی و رفع آنها متفادت خواهد بود. از جمله مشکلاتی که برای کامپیوتر شخصی پیش می آید میتوان به بروز مشکلاتی در هارددیسک، مادِربرد،کارت گرافیک، رم ها… اشاره نمود. برای مثال می توان گفت چون سیستم عامل و نرم افزارها روی هارددیسک قرار دارند کوچکترین مشکل در این قسمت مانع از کارکرد سیستم کاربر می شود و در کار کاربر اختلال ایجاد می کند.

در اینجا می خواهیم به چند مورد از خرابی ها اشاره کنیم:

به عنوان مثال خرابی مادر برد می تواند مربوط به چیپ ست های آن باشد ویا مدار PWM  دچار اشکال شده باشد و یا مدار تغذیه مادربرد در بخش اسلَت رم ها خراب شده باشد، مشکل دیگر همانطور که گفته شد می تواند خرابی هارد باشد که خرابی هارد که بیشتر شایع است بد سِکتور می باشد. تعمیرات مادر برد ویا هارد دیسک در کامپیوترها نیازمند عیب یابی دقیق است و به عبارتی مهمترین بخش در تعمیرات پیدا کردن عیب دستگاه به صورت دقیق می باشد. 

در امر تعمیرات وجود ابزار خوب و کامل یک ضرورت است. این مرکز با دارا بودن تکنسین های حرفه ای و مجرب و همچنین کارگاه های مجهز جهت تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در خدمت شما عزیزان می باشد.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

آدرس »تهران-میدان انقلاب-کارگرشمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱